O moich podróżach słów kilka

Cześć!

Jestem Ada, mam 24 lata i uwielbiam podróżować. Moje fundusze nie pozwalają mi na regularne wyjazdy, ale każdy mój urlop jest bardzo dobrze zaplanowany, dzięki czemu wykorzystuję go w 100 procentach. Swoją pierwszą podróż zaplanowałam jako trasę objazdową po Europie. Zwiedziłam wtedy Francję, Włochy, Hiszpanię oraz Belgię. Poświęciłam na to 17 dni. Dojazd do miast zajął mi w sumie około 4 dni. Reszta to zwiedzanie. Samemu. Nie bałam się, nie martwiłam się o nic i nie zwracałam na nikogo uwagi. Zresztą bardzo podoba mi się taki styl podróżowania. Nikt mi nie ślęczy do ucha, jak to mu ciężko jest bo wchodzimy już do 12 budynku dzisiaj. Podróżowanie ma mi sprawiać przyjemność – nie robię tego dla słów uznania na Facebooku lub u rodziny – robię to dlatego że kocham zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

Biorę orientacyjną ilość gotówki. Nie nastawiam się na wydanie wszystkiego – wręcz przeciwnie – wydaję jak najmniej bo zdaję sobie sprawę, że może te pieniądze przewalutuje i zabiorę na kolejną wyprawę, lub kupię za nie bilet. Szukam tańszych transportów, nawet z przesiadką, nawet z dłuższym czasem. Mam nawet wtedy chwilę, żeby pooglądać miasto przesiadkowe.

Nie jeżdżę autostopem. Jestem raczej nieufna, zwłaszcza w obcym kraju. Nie czuję nawet potrzeby przejazdu z punktu A do punktu B za darmo. Wolę zapłacić ale czuć się bezpieczniej. Zawsze noszę przy sobie gaz pieprzowy – nigdy nie był potrzebny i mam nadzieje że nie będzie. To chyba tyle na dziś. Trzymajcie się i zwiedzajcie!