Włoskie jedzenie


Włoskie jedzenie jest dobrze znane na całym świecie, ale nadal istnieje tak wiele mitów na ten temat.
Większość ludzi w czasie podróży do Włoch dostrzega różnice tylko wtedy gdy już tam się znajdą. Po powrocie do domu, oczywiście nadal możemy przygotowywać jedzenia „włoskie” w sposób taki do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Niemniej jednak uważam, że to bardzo interesujące, a czasem zabawne, aby dowiedzieć się, że te rzeczy które uważane są za włoskie, ludzie we Włoszech nigdy o nich nawet nie słyszeli.

Jakie sosy i przyprawy do sałatek z makaronu są największą „zbrodnią”?

Kremowy, ketchup i sosy sałatkowe.
Jedyną rzeczą, jaką keczup ma coś wspólnego z sosem pomidorowym jest to sam pomidor. Jeśli chodzi o krem to dotyczy on tylko jednego dania, o który jestem w stanie sobie pomyśleć by z nim funkcjonowało. A tym daniem jest makaron z łososiem.
Z jakiegoś powodu (na przykład w Niemczech) używają oni kremu do każdego dania z makaronem. Często w dodają ten krem w takich dużych ilościach, że dosłownie trzeba łowić makaron z talerza. Zwłaszcza w takich daniach jak Carbonara i lasagne. A potem mówią, że makaron sprawia przyrost masy ciała .. Nic dziwnego. To sos który sprawia tą różnicę! Czy nie jest to przypadkiem dobra wiadomość? Obiecuję, potrawa będzie nadal smaczna, a do tego będzie o wiele zdrowsza i lżejsza!
Z czego sałatki podawane są tylko w lekkim stylu vinaigrette. Innymi słowy, oliwa z oliwek, ocet, sól i kilka ziół takich jak oregano jest tym, co jest najczęściej używane do sałatek.

Czy Włosi naprawdę jedzą makaron codziennie?

Odpowiedź brzmi: tak. Jedzą. Oczywiście w przypadku napiętych harmonogramów lub w przypadku młodszego pokolenia, posiłki muszą być zróżnicowane. Faktem jest, że Włosi mogą być bardzo wybredni i tradycjonalni względem ich nawyków żywieniowych. Dla większości Włochów makaron jest obowiązkowy posiłek, który nie może być ani zastąpiony ani pomijany bez powodu.

Włoskie śniadanie – nie zbyt wielka sprawa

Brak jajek, boczku, bez sera, ani szynki. Kawa i cornetto na wynos, a czasami kubek mleka z ciastkiem. Jak widać, śniadanie nie jest głównym posiłkiem w typowym włoskim dniu.

 • Guciu

  To ja jestem ciekaw jak ci niemcy spaghetti jedzą! Też cały talerz zalany sosem, a makaron łowią?

  • Nikoś

   Nie wiem jak u niemców,ale chętnie bym spróbował włoskiego spaghetti.

  • trenin_czyni_mis

   Haha, świetnie podsumowane 😀