Najlepsze dania polskiej kuchni

dania polskiej kuchni
Dużo moich znajomych zamiast zjeść dobre jedzenie typowe dla polskiej kuchnii o wiele bardziej woli różne zagraniczne smaki takie jak fast foody, burgery czy inne wymysły. Moim zdaniem dania polskiej kuchni są bardzo smaczne i powinny być naszą dumą narodową. Wiele osób z innych krajów smakuje w najdroższych restauracjach potrawy takie jak pierogi czy bigos. Jeśli zainteresowały Was dania polskiej kuchni – w dalszej części artykułu znajdziecie ich większą ilość.

Najsmaczniejsze dania polskiej kuchni

Potrawy z naszego kraju wyróżniają się na tle innych krajów swoją oryginalnością i smakiem. Oto za jakie potrawy najbardziej nas cenią obcokrajowcy

Pierogi

Chyba najbardziej rozsławiona polska potrawa. Czym są pierogi chyba każdy wie – smaczne mięso lub inny dodatek zawinięty w smaczne ciasto. Moje ulubione pierogi są na słodko, z dodatkiem truskawek lub borówek i polane śmietaną i posypane cukrem.

Bigos

Wyżej wspomniany bigos jest także bardzo znany w innych krajach. Rozmawiając z kimś z dalekich krajów o Polsce na pewno dowiemy się właśnie o bigosie i pierogach. Sam bigos to smaczna potrawa z kapusty i mięsa, bardzo często z dodatkiem kiełbasy.

Kiełbasa

Kiełbasa jest także bardzo popularnym dodatkiem. Kiełbasę lubi chyba każdy mieszkaniec naszego kraju, chociażby ze względu na lekko ostry, wyrazisty smak. W innych krajach, szczególnie na zachodzie jest też bardzo popularna i kojarzona z Polską.

Gołąbki

Popularne danie w naszym kraju. Jest to ryż z dodatkiem mięsa, owinięty w kapustę. Nie jest to typowo polskie danie, ponieważ pochodzi z Litwy ale większość ludzi kojarzy je właśnie z Polską.

Inne polskie potrawy

Bardzo popularną polską zupą jest żurek. Jest to zupa na bazie kwasu chlebowego, która najczęściej zawiera właśnie kiełbase i jajko. Bardzo smaczna z chlebem, pozwala porządnie się najeść. Innym, już mniej popularnym ale nadal bardzo smacznym daniem jest tatar. Jest to surowe mięso z cebulą i żółtkiem. Brzmi niezbyt smacznie, ale zapewniam Was że jest to bardzo smaczna potrawa, która na pewno zasmakuje każdemu.