Apartament, Skibówki, Moskole i Góralskie jedzenie

Zakopane – stolica Tatr i dobrego jedzenia

apartament skibówki i góalskie jedzenieNie ma w Polsce miejsca, do którego turyści przyjeżdżają tak ogromnymi tłumami, niezależnie od pory roku. Szukając dobry apartament, Skibówki, dzielnica znana z dobrych noclegów, gości turystów od wielu, wielu lat. Zakopane kojarzy się przede wszystkim z aktywnym wypoczynkiem. Takim, który daje relaks, poprzedzony męczącymi wędrówkami po pięknych szlakach górskich, czy ekstremalnymi zjazdami po stokach narciarskich. W chwili, gdy docieramy zmęczeni do apartamentów, przychodzi czas na jedzenie. Tutaj na pewno się nie zawiedziemy, ponieważ Zakopane to także stolica dobrego, góralskiego jedzenia. Górale znani są ze swoich charakterów, które przekładają również na patelnię, tworząc charakterystyczne ale i przede wszystkim naprawdę dobre jedzenie. Kuchnia góralska jest jedną z najbardziej docenianych w Polsce, a turyści chętnie korzystają z klimatycznych miejscowych knajpek, które rozpieszczają rozmaitymi potrawami.

 

Moskole – danie z historią

W górskich terenach, w jakim znajduje się między innymi Zakopane, uprawa ziemniaków była w okresie międzywojennym bardzo trudna. Z powodu surowego klimatu, panowały okresy nieurodzajne, a wykopki, które z reguły mają miejsce w okolicach końca września, wykonywane były wśród zimna i śniegu. Z tego powodu, bardzo rzadko decydowano się na pieczenie chleba. Pieczywo było kupowane od kupców z nowego targu, albo zastępowano je czymś innym. Moskolami.

Moskole są regionalną potrawą wśród podhalańskiej społeczności. Są to placki, które pieczone były na blasze, a przywędrowały w górskie rejony za sprawą jeńców rosyjskich, którzy piekli placki na paleniskach, na których znajdowała się blacha. Moskole zostały przyswojone przez Górali i pieczone były do lat 60-tych ubiegłego wieku. W dzisiejszych czasach, można je spotkać w niektórych knajpach góralskich.

 

Dobry apartament – Skibówki odpowiednim miejscem

Poszukiwanie odpowiedniego miejsca na nocleg, często kończy się niepowodzeniem, a my niepocieszeni rezultatem poszukiwań, często jesteśmy zrezygnowani. Jeśli poszukujecie dobry apartament, Skibówki wydają się być odpowiednim miejscem, z racji cieszących się dobrą opinią, dużą ilością apartamentów. Stamtąd na pewno będziemy mogli spokojnie rozplanować wędrówki po Zakopanem, a także dojście do najlepszych zakopiańskich knajp.

 

 

 • jerzyk232323

  Zakopane jest bardzo klimatycznym miejscem. Czuć tą historię. Mowa oraz zachowanei mieszkanców jest tylko pozytywnym aspektem płynacym z odwiedzania tego miasta.

  • Natalka-Krk

   Aż wstyd się przyznać, ale studiuje w Krakowie od 3 lat i jeszcze nigdy nie miałam okazji chociaż na chwilę podjechać i pozwiedzać Zakopanem 🙁

   • skoki_zakopanm

    No to za 2-3 miesiące skoki narciarskie się zaczynają to zapraszamy 😀