Jak w letnie upały nie zapomnieć o piciu

pexels-photo-416528

Ten artykuł pisany jest osiemnastego maja – czyli już za miesiąc od napisania tego artykułu nadejdzie astronomiczne lato – czyli okres, podczas którego na zewnątrz, jak i wewnątrz występują bardzo wysokie temperatury. Będąc w środku mieszkania lub samochodu można sobie z takimi upałami jeszcze w jakiś sposób poradzić – na przykład włączając wentylację, klimatyzację, wiatrak lub biorąc zimny prysznic. Sytuacja zmienia się wtedy, kiedy jesteśmy na zewnątrz – wtedy na taką wysoką temperaturę najlepszy jest zimny napój. Jednak kiedy poradzimy sobie już z temperaturami – to musimy też pamiętać o jednej rzeczy. Tą rzeczą jest odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Rzecz z pozoru prosta – jednak w lato bardzo prosto jest zapomnieć o takiej błahej czynności jaką jest picie wody. Jeżeli chcecie dbać o swój organizm, nie chcecie spędzić urlopu u lekarza, oraz chcecie pamiętać o nawadnianiu swojego organizmu – to przeczytajcie ten wpis.

Nawadnianie organizmu – czym?

Każdy napój, który jest chłodny i najlepiej niegazowany (chociaż gazowany też może być, jeżeli ktoś lubi) idealnie nada się na lato. Przykład niegazowanego picia to sok lub woda mineralna – a gazowanego cola czy oranżada. Pomijając kwestie zdrowotne – bo to nie o nie chodzi w tym artykule, to najlepsze na lato są słodkie napoje, ponieważ dają nam siłę – i przy okazji nie pozwalają nam o sobie zapomnieć.

Słodkie napoje – najlepsze na lato, bo o nich pamiętamy?

Na sto procent możecie sobie przypomnieć smak coli. W porównaniu z sokami lub innym piciem jest on bardzo słodki. To właśnie ta słodkość – czyli energia dla naszego organizmu przypomina nam o tym, żeby cały czas w lato coś pić. Pijąc wodę nie będziemy o niej tak pamiętać – ponieważ nasz organizm nie ma z czym sobie jej skojarzyć, gdyż jest bezsmakowa. Jednak jest też jedna przestroga – nie należy pić za dużo słodkich napojów. Niektóre są złe dla naszego uzębienia, a inne są po prostu kaloryczne, przez co w mgnieniu oka możemy „wzbogacić” nasze ciało o niepotrzebne kilogramy.

 • Michał

  W takie upały jak są teraz to zawsze mam przy sobie butelke wody. Inaczej mogłoby być ciężko …

 • Pajacek

  Nigdy nie wiedziałem jak można zapomnieć o piciu, dopóki sam tak nie zrobiłem rok temu 😀

  • Waldek

   Zawsze biorę ze sobą wodę jeśli mam pod ręką przed wyjściem, polecam tak robić

 • Szymon

  w upalne dni tylko woda nam pomoże

  • Tymon

   koniecznie zimna woda!