Koszt jedzenia w restauracjach

restaurant-1233046

Restauracje w wielu krajach, pomimo różniącej się kuchni, lokalizacją i sposobem podawania dań mają jedną rzecz wspólną – wysoką cenę. Wiele osób przez wygórowane należności za jedzenie rezygnuje przez to z jedzenia posiłków w restauracjach, i woli kupować gotowe, szybkie jedzenie w zwykłych budkach na ulicy czy fast foodach (które de facto w większości przypadków też są restauracjami, tylko po prostu nieluksusowymi i przeznaczonymi dla każdego, niezależnie od wieku, stanu majątkowego i lubianej kuchni. Skoro w takich budkach możemy dostać wiele różnych smacznych posiłków, w cenie często niższej od dziesięciu złotych, to po co mamy jeść w restauracjach – gdzie najemy się tak samo, za znacznie wyższy koszt i czas oczekiwania? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta…

Zdrowe, naturalne składniki

Prawdopodobnie wiecie, dlaczego uliczne stoiska z jedzeniem i fast foody mają takie tanie posiłki – są one przygotowywane ze sztucznych składników o niskiej jakości, jedynie polepszany jest ich smak za pomocą sztucznych substancji, tak by najniższym możliwym kosztem przyciągnąć jak największe tłumy klientów. W większości restauracji tego nie uświadczymy – tam dania przygotowuje doświadczony szef kuchni, który dba o to by każdy składnik który stosuje do swoich potraw był naturalny i nie zawierał niczego sztucznego. Takie coś automatycznie podwyższa cenę posiłków w restauracjach – ale też powoduje że są one smaczniejsze i smakują naturalnie, a nie sztucznie.

Wystrój restauracji

Do restauracji nie idziemy po to, by zjeść jakąś przekąskę lub coś niezdrowego. Restauracje są przeznaczone dla kilku osób, które na spokojnie, w luksusowej i przyjemnej atmosferze porozmawiać o ważnych sprawach, lub po prostu spędzić ze sobą czas. Najłatwiej można to zauważyć po tym, że nawet najbardziej niechętnie nastawione do restauracji osoby możemy w restauracjach spotkać podczas różnych świąt, na przykład takich jak walentynki. Koszt naszego pobytu w restauracji to nie tylko jedzenie – płacimy też za możliwość spędzenia czasu w ciepłym, wygodnym miejscu z bardzo eleganckim wystrojem. Dlatego do restauracji chodzi się tylko i wyłącznie na ważne okazje.

  • Darnoz

    Lepiej zjeść w domu, jest taniej. :v

    • Adrian

      No całkiem drogo gdzie nie gdzie ale są też restauracje gdzie można dostać porządną porcję za niewiele