Wpływ słodkich napojów na Amerykę

cola-1-1531065
Każdy, kto ma dużo kontaktu z wiadomościami dotyczącymi życia na świecie wie, że w Ameryce bardzo dużo osób cierpi na nadwagę. Jest to wina wielu rzeczy, ale głównie słodkich napojów i niezdrowego jedzenia, z którym ma styczność zdecydowana większość amerykanów. Tutaj przeczytacie, jaki wpływ na Amerykę mają słodkie napoję.

Zmora amerykanów – słodkie napoje

Główną winę na otyłość sporego procenta Amerykanów ludzie zwalają na fast foody i słodkie napoje. Jest to prawda – słodkie napoje zawierają olbrzymie ilości cukru, co przekłada się na dużą ilość kalorii. Większość takich napojów posiada ponad 40 kalorii na 100 mililitrów, co jest naprawdę wielką ilością. Przypuszczając, że statystyczny dorosły wypija dziennie dwa i pół litra takich napojów – jest to około 1000 kalorii. Taką ilośc kalorii zawierać może naprawdę duży posiłek lub trzy pączki. Raczej nikomu na zdrowe by nie wyszło jedzenie trzech pączków dziennie, i dodatkowo jedzenie do tego jeszcze dużej ilości fast foodów, które posiadają także kosmiczne ilości kalorii.
Jednak same kalorie nie są problemem w tych napojach – problemem jest to, że one uzależniają. Cukier, jak prawie wszystko może uzależnić, co powoduje że z czasem będziemy chcieli coraz więcej takich napojów pić, i bardzo ciężko będzie nam od nich odejść. Sztuczne substancje dodawane do nich też niewiele pomagają – wiele z nich jest po to, by przedłużyć datę ważności napoju, lub polepszyć jego smak ale prawda jest taka że w dużych ilościach substancje te bardzo naszemu organizmowi szkodzą.

Co zamiast takich napojów powinniśmy pić?

Najbardziej polecam picie wody, herbaty i zdrowych soków. Prawdziwe soki posiadają bardzo dużo witamin, które posiadają pozytywny wpływ na nasz organizm. Należy jedynie uważać na „napoje o smaku soku”, ponieważ to nie sa prawdziwe soki tylko sztucze napoje, które posiadają substancje mające przypominać smak prawdziwego soku i bardzo dużę ilości cukru, żeby ten smak był jeszcze lepszy. Podobnie jest ze sklepowymi mrożonymi herbatami, które też dla nas są niezdrowe.