Jaka jest kuchnia afrykańska?

Klimat niezbyt przyjazny

a

Trudne klimatycznie regiony nie rozpieszczają afrykańskich terenów, na których rzadko kiedy panuje urodzaj. Jaka więc w tamtych rejonach jest kuchnia? Odpowiadamy – prosta. Szczególnie w oddalonych od zbiorników wodnych miejsc, a to ze względu na nieurodzaj i ograniczone możliwości. Inaczej jest w przypadku miejscowości nadmorskich – tutaj menu jest nieco bardziej bogatsze.

Jak jest nad morzem?

We wspomnianych nadmorskich rejonach, dominują jak można było się domyślić ryby oraz owoce morza. Połączenie tego, co daje Afrykańczykom morze oraz owoców takich jak banany czy kokosy, odpowiednio urozmaica kuchnię. Jedną z najbardziej charakterystycznych kuchni spotkać można w Tunezji. Tutaj, po przyjeździe z Europy, turyści stykają się z naprawdę egzotycznymi potrawami. Dania są tam niezwykle aromatyczne, co jest również cechą tamtejszej kuchni. Tunezyjczycy wydobywają aromat dzięki stosowaniu prostej reguły – przyprawy, które są przecież niezwykle popularne i stosowane w tamtych rejonach, dają na początku gotowania. Podobno taka czynność zapewnia mocny i przyjemnie kojarzący się zapach potrawy.

Banany – mit czy prawda?

Od wieków, kontynent Afryka jest kojarzony między innymi z miliardami rosnących na bananowcach bananów. Społeczność Afrykańska spożywa je na co dzień, dzięki czemu stały się one tam najbardziej popularnym owocem. Czy to jest prawda czy mit? Odpowiadamy – jak najbardziej prawda! Co prawda banany są popularne i ogólnodostępne na całym świecie. Jednak nigdzie indziej na świecie nie ma ich tyle, co własnie w Afryce. Występują pod niezliczoną ilością odmian oraz gatunków. My, Europejczycy jesteśmy przyzwyczajeni do żółtych, zakrzywionych owoców zwanych bananami. W Afryce istnieje nawet taka odmiana, w której banany występują w kolorze czerwonym lub w zupełnie innych kształtach!

Czerwień, czerwień wszędzie

Kuchnia afrykańska nie byłaby taka sama, gdyby nie stosowanie na ogromną skalę koloru czerwonego w potrawach. Mowa tu o dodawaniu do dań takich elementów, jak pomidory, czy papryki. Czerwień należy rozumieć jako coś pikantnego – takie są właśnie dania z Afryki. Ostre, egzotyczne, ale też proste i słodkie.